سؤالات متداول

مسابقات اتومبیل‌رانی رقابتی مبتنی بر میزان مهارت رانندگی افراد است و بر دو اصل سرعت و کیفیت رانندگی استوار می‌باشد. مسابقات اتومبیل‌رانی در ایران به در دو شاخه کارتینگ و رالی برگزار می‌شود. تمام مسابقات حرفه‌ای در کشور، زیر نظر فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی ایران انجام می‌شود. فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی ایران در سال 1330 هجری شمسی تاسیس شد و تا به امروز پیشرفت‌های قابل توجهی در خصوص ورزش اتومبیل‌رانی ایجاد کرده است.

فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی ایران در سال 1374 به صورت رسمی عضو سازمان بین‌المللی اتومبیل‌رانی (FIA) درآمد. در حال حاضر مسابقات اتومبیل‌رانی در ایران به چهار شکل سرعت (ریس)، رالی، مارپیچ (اسلالوم)، تپه نوردی (هیل کلایم) و امدادی برگزار می‌شود. برای اینکه بتوانید در مسابقات اتومبیل‌رانی شرکت کنید، می‌بایست ابتدا عضوی از باشگاه‌های موتورسواری و اتومبیل‌رانی باشید و در کلاس‌های آن‌ها شرکت کنید؛ همچنین فدراسیون موتورسواری و اتومبیل‌رانی ایران هر ساله لیستی از قوانین مسابقات اتومبیل‌رانی منتشر می‌کند که برای شرکت در مسابقات این فدراسیون، می‌بایست آن‌ها را رعایت کرده باشید.

اطلاعات تماس

تهران ، ضلع غربی مجموعه ورزشگاه آزادی تهران ، پیست اتومبیلرانی ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی