English    

تنها منبع اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سایت رسمی این فدراسیون میباشد.             سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی                                                   

   


 از سوی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اعلام شد:

میزبانی رالی بین المللی «مرک» از شیراز به تهران تغییر کرد

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی روز دوشنبه از تغییر میزبانی رالی بین المللی «مرک» خاورمیانه از شیراز به تهران خبر داد و گفت: در عین حال بدنبال برگزاری مسابقات منطقه ای برای نخستین بار در ایران هستیم.
به گزارش فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، محمود صیدانلو درحاشیه نشست مشترک با فرانس شراینر نماینده فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در محل فدراسیون، با اعلام این خبر افزود: رالی بین المللی مرک هر ساله به میزبانی شیراز برگزار می شد؛ ایران در واقع از سال 1393 میزبان این رقابت ها بود که زیر نظر ناظران جهانی در استان فارس برگزار می شد.
وی ادامه داد: اما چهارمین دوره این رقابت ها در سال آینده به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی درباره راه اندازی نخستین پیست فرمول یک در زرندیه ساوه گفت: این نماینده فدراسیون جهانی امروز به منظور بازدید از این پیست به تهران سفر کرده است در بازدید خود ایراداتی جزیی به آن داشت که قرار است بعد از رفع آنها در کمتر از یک ماه آینده از سوی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی تائیدیه نهایی به ایران ارسال شود.
پیست فرمول یک سرزمین ایرانیان نخستین پیستی است که در منطقه ویژه اقتصادی زرندیه ساوه برای برگزاری مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی احداث شده است. این پیست دارای 18 پیچ است که متناسب با استانداردهای جهانی فدراسیون اتوموبیلرانی توسط بخش خصوصی در زمینی به مساحت 70 هکتار ساخته شده و حدود 5 کیلومتر طول دارد.
صیدانلو گفت: مجموعه های ورزشی به طور معمول با اعتبارات دولتی در کشور ساخته شده است اما رشته اتومبیلرانی تاکنون سهمی از این در زیرساخت های ورزشی نداشته است حتی فدراسیون فوتبال نیز که جزو رشته های پرطرفدار است، بعد از 40 سال هنوز نتوانسته ورزشگاه فوتبالی برای خود بسازد و این بخش خصوصی بوده است که توانسته با ترغیب فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی که در 39 سال گذشته در جهت توسعه زیرساخت ها محروم بوده است، اولین پیست مسابقات اتومبیلرانی را در مجموعه سرزمین ایرانیان احداث کند.
وی ادامه داد: با توجه به امکانات و منابع مالی محدود وزارت ورزش و جوانان، امیدواریم در آینده با مشارکت بخش خصوصی، نهادها، شهرداری ها و ... پیست های مورد نیاز رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی را در کشور راه اندازی کنیم .
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: سرمایه گذاری برای ساخت پیست اتومبیلرانی یک سرمایه گذاری ملی است و در تمامی رشته ها نیز بخش خصوصی لازم است ورود پیدا کند؛ البته این ورود باید در چارچوب قوانین فدراسیون ها عمل کند.
صیدانلو در بخش دیگری از این نشست، خبر داد که برای نخستین بار رالی کراس، سال آینده در کشور راه اندازی خواهد شد.
وی یکی از راهبردهای این فدراسیون در برنامه های پیش رو را حرفه ای تر کردن مسابقات این رشته ورزشی عنوان کرد و گفت: در کنار این راهبرد، افزایش درآمدزایی براساس ظرفیت رشته ها را در دستور کار قرار خواهیم داد.
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: البته امسال نیز این فدراسیون توانسته در بحث درآمدزایی موفق عمل کند.
صیدانلو درباره زیرساخت های ورزشی این رشته نیز اظهار داشت: امسال توانستیم با همکاری وزارت ورزش و جوانان و دستور دکتر سلطانی فر وزیر محترم ورزش و جوانان، زمین هایی از ادارات کل ورزش و جوانان استان ها برای زیرساخت های پیست بگیریم که این زمین ها اکنون در اختیار هیات های استانی قرار دارد؛ این زمین ها مربوط به شهرهایی مانند تبریز، رشت، گلستان و ... است.
در این نشست «فرانس شراینر» عضو کمیسیون پیست ها و ایمنی کارتینگ فدراسیون جهانی اتومبیلرانی نیز در سخنانی گفت: در بازدیدی که از پیست فرمول یک و کارتینگ ایران داشتم، به نظر می رسد با راه اندازی این گونه پیست ها متناسب با استانداردهای جهانی، ورزش های موتوری در ایران تقویت شوند.
وی اظهار داشت: پیست فرمول یک زرندیه ساوه می تواند ما را در رسیدن به این اهداف یاری کند؛ این پیست ها در نوع خود عالی و بزرگ هستند و به نظر می رسد این فرصت خوبی است که در رشته اتومبیلرانی از بخش کارتینگ فعالیت های خود را آغاز کنیم.
نماینده فدراسیون جهانی اتومبیلرانی اطمینان داد که با راه اندازی این گونه زیرساخت ها، ورزشکاران ایران در این رشته ها رده های بسیار بالایی را در عرصه های جهانی طی خواهند کرد.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 15:37

کد:72651-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


       

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.