English    

تنها منبع اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی سایت رسمی این فدراسیون میباشد.             سال 1397 ، سال حمایت از کالای ایرانی                                                   

   


 با امضای تفاهم نامه همکاری میان روسای فدراسیون های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان

همکاری های دوکشور در ابعاد بین المللی و منطقه ای شتاب بیشتری می گیرد

روسای فدراسیون های اتومبیلرانی ایران و ارمنستان دیروز در تهران با امضای تفاهم نامه ای ، آمادگی خود را برای همکاری های جدید در ابعاد بین المللی و منطقه ای آعلام داشتند .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، در این دیدار که در محل فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ، محمود صیدانلو و گالیک آقاجانیان نزدیک به یک ساعت پیرامون چگونگی همکاری دو کشور و استفاده از ظرفیت ها و تجارب یکدیگر و همچنین هماهنگی در سیاست های منطقه ای و بین المللی به گفت و گو وبحث و تبادل نظر پرداختند .
بر اساس این گزارش رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در این دیدار با ابراز خوشحالی از ارتباط با کشور همسایه و دوست ارمنستان گفت : ما در ماههای اخیر دور جدیدی از همکاری با کشورهای همسایه از جمله ترکیه ، قطر و افغانستان را آغاز کردیم و با توجه به مشترکات فرهنگی با ارمنستان در بحث تبادل تجربیات در بخش اتومبیلرانی و موتورسواری می توانیم همکاری نزدیکی داشته باشیم که اعزام تیم ملی درگ شروع این ارتباط است .
صیدانلو با ارائه گزارشی از موقعیت فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در استان های کشور افزود : در تمامی 31 استان ایران هیات های فعال داریم که در بیش از 10 رشته در اتومبیلرانی و 20 رشته در موتورسواری فعالند . اخیرا هم مسابقات بین المللی مرک خاورمیانه را زیر نظر FIA میزبان بودیم که از سال آینده کشور شما هم می تواند یکی از شرکت کنندگان در این مسابقات باشد و بزودی نیز میزبان مسابقات موتور کراس قهرمانی آسیا هستیم .
وی در ادامه یاد آورشد : امیدوارم با امضای این تفاهم نامه جدا از همکاری در حوزه های آموزش و رالی و همچنین راههای افزایش مهارت ها در کاهش تصادفات جاده ای در کنار مسابقات دوجانبه و چندجانبه در رشته های اتومبیلرانی و موتورسواری که می دانیم که شما نفوذ خوبی دارید ، همکاری جدی تری داشته باشیم . از سوی دیگر دو کشور با با توجه به روابط خوب ایران با العطیه نایب رئیس قطری فدراسیون جهانی با هم نظر بودن در اجلاس آینده انتخابات رئیس و نایب رئیس FIA تاثیرگذار بوده و همکاری هم بهتر می توانند از ظرفیت های کشور همسایه هم استفاده نمایند . در مجموع نیاز به همکاری جدی تری با کمک دیگر کشورها در تشکیلات FIA داریم و ایران و ارمنستان می توانند با هماهنگی 7 تا 8 کشور پیشنهادات واحدی به فدراسیون جهانی ارائه دهند .
گالیک آقاجانیان رئیس فدراسیون اتومبیلرانی ارمنستان در ادامه این دیدار با تشکر از صیدانلو گفت : ایران کشور بزرگی است و از نظر جمعیتی خودمان را با شما هرگز مقایسه نمی کنیم . من نیز مثل جنابعالی از همکاری میان دو کشور دوست در بحث اتومبیلرانی استقبال می کنم و فکر می کنم می توانیم در بخش هایی که شما تجربه دارید ما استفاده کنیم و متقابلا در بخش هایی ما به شما کمک کنیم . ما مسابقات رالی کوهستان را با توجه به کوهستانی بودن ارمنستان داریم که از حضور تیم های شما خوشحال خواهیم شد . وی افزود : ما بیشتر روابط مان با گرجستان هستم و از طرف آنها هم به شما قول همکاری بیشتر را می دهم . نگاهمان به FIA همان نگاه شماست و اگر ما شما و گرجستان و عراق یک نظریه ارائه دهیم ، مطمئنا تاثیر گذار تر خواهد بود .
آقاجانیان با اعلام اینکه حضور گردشکران ایرانی در ارمنستان در 8 ماه اخیر 31 درصد رشد داشته است گفت : روابط ما هم می تواند در تمامی زمینه ها به موازات هم رشد داشته باشد و از طریق گمرکات دو کشور تسهیلات خوبی در بحث توریسم ورزشی ایجاد نماییم . وی در پایان از صیدانلو برای سفر به ایروان و جمع بندی مذاکرات و عملیاتی شدن همکاری ها دعوت رسمی به عمل آورد .تاريخ  ارسال:چهارشنبه 19 مهر 1396 - 11:21

کد:54499-1397


 اخبار مرتبط:


  

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام شما:
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 

 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

 


       

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.