جزئیات خبر

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی برگزار شد 

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه با حضور فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان کشور ، محمود صیدانلو رئیس، حبیب الله مرادی نائب رئیس، مریم وطن دوست سرپرست نائب رئیسی بانوان و شهزاد کیانی دبیر فدراسیون و روسای هیات های استانی و روسای کمیته ها در آکادمی ملی المپیک با تصویب برنامه ها و گزارش دبیر ، بازرس و خزانه دار در مجموعه آکادمی ملی کمیته المپیک برگزار شد . 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، برنامه صبح مجمع با سخنان دبیر فدراسیون آغاز شد و کیانی در ابتدای سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از اعضای حاضر در مجمع پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و گزارشی از فعالیت ها فدراسیون در سال گذشته و سال پیش رو را ارائه داد .
برنامه صبح مجمع، همانند سال قبل اختصاص به هم اندیشی روسای هیات ها ، روسای کمیته ها و مسئولان فدراسیون با یکدیگر داشت و روسای هیات ها هر کدام ضمن بیان برنامه های خود مشکلات و درخواست های هیات استان را از فدراسیون و کمیته ها مطرح کردند . جدا از طرح مباحثی چون کمبود تجهیزات و مشکل زیرساختی از گذشته ، نکته برجسته در صحبت های روسای هیات ها رضایت مندی آنان از کمیته ها و نظم در برگزاری مسابقات و اجرای تقویم جلسه هم اندیشی صبح بود .
برنامه عصر مجمع هم با ارائه گزارش بازرس ، خرانه دار شروع و با صحبت های رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ادامه پیدا کرد .
محمود صیدانلو با تشکر از فعالیت های صورت گرفته از سوی هیات های استانی و تلاش همکاران ستادی در سال گذشته ، از راه اندازی سامانه جدید آماری و عضو گیری به عنوان نقطه آغاز تحول در ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور یاد کرد که نه فقط آمار درستی از تعداد ورزشکاران این رشته ها را بدست خواهد داد ، بلکه تاثیری شگرف در سایر بخش ها خواهد داشت و به شفاف سازی کامل فعالیت ها منجر خواهد شد . 
رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی همچنین گریزی به عدم اختصاص پروژه ای برای این فدراسیون از میان 15 هزار پروژه اختصاص یافته در گذشته برای سایر ورزش ها زد و گفت : خوشبختانه با اقدامات و علاقمندی جناب سلطانی فر وزیر محترم ورزش حرکت های خوبی در این بخش آغاز شده که هم اکنون بسیاری از استان ها قدم های خوبی در زمینه ایجاد پیست برداشته اند . 
وی با اشاره به تصویب آیین نامه تاسیس باشگاه ها در کمیسیون ماده 5 ، از روسای هیات ها خواست تا در این زمینه با جذب علاقمندان به باشگاه داری به توسعه کمی و کیفی این رشته ها کمک کنند . صیدانلو همچنین اضافه کرد از سال گذشته برای انگیزه بخشی ورزشکاران اعزام های خوبی در رشته های دریفت ، درگ و مسابقات موتورکراس داشته ایم و تلاش می کنیم این فضا را برای همه رشته ها به مساوات مهیاء سازیم . 
در ادامه جلسه سرکار خانم محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش در جمع حاضرین گفت : جا دارد از اعضای این مجمع به خاطر توسعه این رشته چه در بخش بانوان و چه آقایان تشکر ویژه کنم رشته ای که در دیگر کشورها شرکت های خودرو ساز حمایت ویژه ای از آن دارند، اگر قرار است ما در فدراسیون و هیات های ورزشی موفق شویم نیاز به تفکری غیر از تفکر مدیریت دولتی داریم، در مدیریت دولتی منابع مالی مشخص می شود و مدیران بر اساس آن برنامه ریزی می کنند، اما در تفکر نهاد عمومی غیر دولتی داستان تغییر می کند و مدیر یا هیات رئیسه آن نهاد در درجه اول به دنبال تولید منبع جدید هستند چه مادی چه مالی، آقای صیدانلو اشاره به زیرساخت ها کردند و اینکه در این 40 سال هیچ سهمی برای توسعه این ورزش در نظر گرفته نشده است، بخشی از این موضوع به کارشناسان ستادی بر می گردد و بخش دیگری از آن هم به خود فدراسیون و مجمع ارتباط داشته است ، اعضای مجمع و همه پیشکسوتانی که در استانها شروع به کار کردند باید این مطالبه گری را در بحث طرح جامع ساخت و ساز استانها انجام می دادند . البته الان هم دیر نشده و همه ما باید کمک کنیم و وزارت ورزش هم حمایت خود را اعلام می کند اما شما هم با ضریب نفوذی که در استانها دارید با معاونت عمرانی استانداری وارد مذاکره شوید و با تامل نسبت به تهیه زیر ساختهای این ورزش اقدام کنید . هر جایی هم لازم بود فدراسیون و یا وزارت ورزش وارد خواهند شد و از شما حمایت خواهند کرد.
معاون اموربانوان وزارت ورزش در ادامه در خصوص بهره مندی هیات های استانها از ردیف بودجه 27 صدم از 9 درصد ارزش افزوده تصریح کرد : هیات های استانی پس از ارایه برنامه ها به مدیران کل استان ، حتما از آن دفاع کنند و هیچ فدراسیونی چه المپیکی چه غیر المپیکی محدودیتی برای استفاده از این بودجه ندارد ، زیرا اعتقاد داریم تنوع فعالیت های ورزشی کشور در درجه اول از نوع همگانی است، هیات های استانی باید تلاش کنند که مسئولین استانی را به این واقعیت برسانند که توجه به رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی در استان می تواند به ارتقای هنجارهای اجتماعی بیانجامد .
وی افزود : حتی هیات های استانی می توانند از بودجه هایی که در استانداری ها برای این امر در نظر گرفته شده با تعامل بیشتر مسئولین بهره ببرند. تمام تلاش وزارت ورزش و جوانان این است که همه اعضای خانواده ها در کشور بهترین اوقات فراغت را داشته باشند و شما بهترین و متنوع ترین رشته های ورزشی مورد علاقه نوجوانان و جوانان را در این سطح دارید .
اما در بخش حل واردات تجهیزات این رشته ها نیز وزیر محترم ورزش و جوانان در حال تلاش برای حل مشکلات تجهیزات مورد نیاز همه رشته های ورزشی هستند که این تجهیزات متاسفانه فعلا تولید داخلی ندارند و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی هم جزو این دسته از فدراسیون ها است . 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی