جزئیات خبر

پرورش: نیاز فعلی موتورکراس افزایش انگیزه است/ با توجه بیشتربه آموزش عملی در آکادمی فعالیت آن جامع و کامل می شود

پرورش: نیاز فعلی موتورکراس افزایش انگیزه است/ با توجه بیشتربه آموزش عملی در آکادمی فعالیت آن جامع و کامل می شود

 قهرمان موتورکراس کشور: نیاز فعلی رشته موتورکراس افزایش انگیزه بین ورزشکاران است.

علیرضا پرورش قهرمان موتورکراس در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون گفت: به دلیل مصدومیتی که برایم پیش آمده یکسال از تمرینات و مسابقات دور بودم در حال حاضر شرایط تمرینات عادی است و با رعایت پروتکل های بهداشتی هفته ای 3 جلسه برگزار می شود و هفته ای 9 ساعت تمرین داریم، من هم تمرینات خودم را از ابتدای سال شروع کرده ام و کم کم خودم را آماده می کنم.

وی در خصوص عملکرد و تاسیس آکادمی فدراسیون اظهار داشت: هر رشته ورزشی نیاز به وجود آکادمی دارد، رشته موتورسواری هم مسلما نیاز به آکادمی دارد، موتورکراس هم از لحاظ فعالیت های فیزیکی و جسمانی وتکنیک های خاص خود ورزش پیچیده ای است، و باید با آموزش های مختلف سطح فعالیت ورزشکاران را بالا ببریم، در خصوص نوع فعالیت و سطح فعالیت آکادمی مهم است که چه کاری انجام شود و مستلزم این است که به صورت حرفه ای به آن پرداخته شود، مجموعا با اطلاع رسانی بیشتر و شناساندن این رشته از این طریق، بین ورزشکاران و علاقه مندان شاهد نتایج بهتری خواهیم بود.
در حال حاضر بخش آموزش آکادمی و کلاس های برگزارشده موتورکراس بیشتر جنبه تئوری دارد و با توجه بیشتربه بخش عملی باید این آموزش ها جامع و کامل شود.

وی با اشاره به گران شدن تجهیزات مورد استفاده در رشته موتور کراس اظهار داشت: در حال حاضر انگیزه بین ورزشکاران کم شده است، گران شدن تجهیزات باعث شده در رشته موتورکراس ریزش داشته باشیم، وعدم وجود اسپانسر خوب هم مزید برعلت شده و اکثر ورزشکاران با هزینه شخصی خودشان تمرین می کنند، قیمت ها تاثیر گذار بوده  در برگزاری تمرینات و حضورعلاقه مندان و ورزشکاران، امروز ورزشکاران موتور کراس انگیزه می خواهند.
وی در خصوص راهکار برون رفت از این مشکل گفت: چاره کارهم برگزاری مسابقات در سطح بالا است، و جلو گیری از انجام مسابقات بی کیفیت در سطح کشور، با امکانات کم و برخورد ضعیف که باعث دوری ورزشکاران می شود.
امیدوارم با پایان شیوع ویروس کرونا و با برنامه ریزی خوب ، برگزاری مسابقات در سطح بالا ورزشکاران را به رقابت دعوت کنیم تا دوباره این رشته به روزهای خوب خودش بازگردد.

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی