جزئیات خبر

محبی: توجه به بعد همگانی و شرکت عموم بانوان درمسابقات اسلالوم مدافعان سلامت از اهداف اصلی برگزاری است
طراحی پیست توسط بانوان در نخستین دوره مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم ویژه بانوان

محبی: توجه به بعد همگانی و شرکت عموم بانوان درمسابقات اسلالوم مدافعان سلامت از اهداف اصلی برگزاری است

سرپرست نایب رئیسی کمیته اسلالوم گفت: طراحی پیست اسلالوم توسط بانوان انجام می شود و شرکت در مسابقات اسلالوم مدافعان سلامت برای عموم آزاد خواهد بود

به گزارش مافیری، نخستین دوره مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم ویژه بانوان روز جمعه سیزدهم تیرماه 1399 در پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد. فائزه محبی سرپرست نایب رئیسی کمیته اسلالوم اظهار داشت: در این رقابت ها شرکت برای عموم آزاد خواهد بود و توجه به بعد همگانی و شرکت عموم بانوان در این دوره از مسابقات یکی از اهداف اصلی برگزاری این مسابقات است.
 وی افزود: این مسابقات در دو کلاس همگانی (آماتور) وحرفه ای برگزار می شود وکلاس همگانی ویژه بانوانی است که تا به حال سابقه شرکت در مسابقات کشوری را نداشته اند و کلاس حرفه ای افرادی هستند که سابقه شرکت در مسابقات کشوری را دارند، هر ورزشکار می تواند باهرنوع خودرویی در این مسابقات شرکت کند.
فائزه محبی در خصوص روند طراحی پیست برای این مسابقات گفت: برای نخستین مرتبه طراحی پیست اسلالوم توسط بانوان انجام می شود و به دلیل نوع طراحی مسیر مسابقه و اینکه این نوع مسابقات باعث تقویت و ارتقای سطح رانندگیشان می شود می توانند با تکرار شرکت در این مسابقات در آینده وارد مسابقات سرعت شوند.
وی در خصوص بی خطر بودن شرکت در این مسابقه اظهار داشت: لازم به ذکر است افرادی که می خواهد برای اولین بار در این نوع مسابقات شرکت کنند، هیچ گونه خطری آنها را تهدید نمی کند و مسابقات با ایمنی کامل برگزار می شود. به این دلیل که هر فرد به صورت انفرادی وارد مسیر مسابقه می شود و خطر برخورد با اتومبیل دیگری وجود ندارد، مسیر مسابقه هم به شکلی است که حدود یک و نیم تا دو دقیقه در مسیر هستند و هیچ گونه استهلاکی برای خودرویشان نخواهد داشت. چرا که سرعت حرکت حداکثر بین 60 تا 70 کیلومتر در ساعت خواهد بود و تاکید بر ترمز گیری های به موقع و فرمان دهی مناسب می باشد، در پایان هر فردی که زمان کمتری را ثبت کند در کلاس مختص خودش می تواند مقام های اول تا سوم را ازآن خود کند.

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی