جزئیات خبر

رئیس فدراسیون جهانی : ایران از ظرفیت غنی انسانی و نسل جوانی برای پیشرفت اتومبیلرانی منطقه برخوردار است.
حضور شهزاد کیانی دبیر فدراسیون در ششمین اجلاس سالیانه FIA

رئیس فدراسیون جهانی : ایران از ظرفیت غنی انسانی و نسل جوانی برای پیشرفت اتومبیلرانی منطقه برخوردار است.

ششمین اجلاس سالیانه فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا ظهر روز دوشنبه 21 بهمن در محل سالن کنفرانس هتل کرون پلازای شهر مسقط و با حضور جان تاد رئیس فدراسیون جهانی و محمد بن سلیم نایب رئیس فدراسیون جهانی و رئیس اتومبیلرانی منطقه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، در این نشست که شهزاد کیانی دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی به نمایندگی از ایران و مدیران فدراسیون های  20 کشور منطقه حضور داشتند ، ابتدا با سخنرانی دکتر محمد بن سلیم و تقاضای او برای یک دقیقه سکوت به احترام سلطان قابوس پادشاه عمان آغاز شد. سپس دکتر بن سلیم ضمن تشکر از حضور اکثر کشورهای عضو بر لزوم تحرک بیشتر در منطقه به خصوص در رشته هایی همچون رالی ، دریفت و صخره نوردی با خودرو که میراث کهن منطقه بر شمرده می شوند تاکید کرد. او همچنین بر همکاری همه کشورهای عضو برا شناسایی نقاط ضعف و قوت در طول کارگروه های پیش بینی شده در جریان این اجلاس و همچنین استفاده از دانش و مطالعات صورت گرفته توسط کارشناسان فدراسیون جهانی تاکید کرد. 
در ادامه جان تاد رییس فدراسیون جهانی هم ضمن تقدیر از میزبانی عمان ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت همه کشورهای منطقه بتوان مسابقات قهرمانی دریفت و کارتینگ و همچنین بیابان پیمایی که از سال گذشته در دستور کار فدراسیون جهانی قرارگرفته است با قوت و مشارکت بیشتری برگزار شود.او همچنین با اشاره به اجلاس اخیر فدراسیون جهانی در پاریس تاکید کرد که باید موضوعات مطرح شده به عنوان اولویت های رشته اتومبیلرانی در منطقه در این اجلاس هم مورد بررسی قرار گرفته و اجرایی شود. 
پس از این کلیه کشورهای عضو در فرصت های جداگانه به اراِیه گزارشی آماری از فعالیت های سال اخیر خود پرداختند که این اقدام مورد استقبال قرار گرفت . 

در این بخش شهزاد کیانی دبیر فدراسیون اتومبیلرانی ایران ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مقامات فدراسیون جهانی و کشورهای منطقه درباره فعالیت های یک سال اخیر فدراسیون کشورمان توضیحاتی داد. 
کیانی با اشاره به حضور پررنگ زنان ایرانی در رشته اتومبیلرانی و موتورسواری گفت : زنان ایرانی فعالی در این رشته داریم و این مربوط به یکسال و دو سال اخیر نیست که حضور زنان در ورزش اتومبیلرانی در ایران سابقه ای بیش از یک دهه دارد و همچنین از فدراسیون جهانی خواست تا با توجه به منشور المپیک و اساس و فلسفه ورزش ، به فدراسیون ایران برای تهیه تجهیزات مورد نیاز و همچنین اعزام مدرسان جهانی در بخش آموزش برای تدریس مبانی رشته های پر طرفدار اتومبیلرانی کمک نماید. 

پس از این اجلاس هم کیانی در ملاقات هایی با دکتر بن سلیم و جان تاد بصورت جداگانه توضیحاتی درباره فدراسیون ایران و ورزش اتومبیلرانی کشور داد . 

بن سلیم : ایران کشوری مهم در منطقه است و ما روی فعالیت های شما حساب ویژه ای باز کرده ایم
در خلال نشست سالیانه فدراسیون جهانی اتومبیبرانی در منطقه منا ، شهزاد کیانی دبیر فدراسیون کشورمان با دکتر محمد بن سلیم رئیس اماراتی فدراسیون خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کرد. 
در این ملاقات کیانی با اشاره به ارتقا جایگاه کارتینگ در ایران گفت حتما از سال آینده با تیم و نماینده کارتینگ ایران در مسابقات منطفه حضور خواهیم یافت چرا که معتقدیم برگزاری مسابقات منطقه ای در سه شاخه کارتینگ ، دریفت و بیابان پیمایی حرکت درست و رو به جلویی برای منظقه خواهد بود. کیانی تاکید کرد : میزبانی این مسابقات منحصر به کشوری خاص نیست و قطعا ایران هم ظرفیت های قابل توجهی در تمام فصول برای برگزاری مسابقات منطقه ای در ایران دارد. 
بن سلیم نیز در این گفتگو با اشاره به اهتمام فدراسیون آسیایی و استقبال از پیشنهاد ایران گفت : ایران می تواند یکی از میزبان های بزرگ در منطقه برای برگزاری این مسابقات باشد و جایگاه بزرگ کشور ما در منطقه میطلبد تا با استفاده از تمام ظرفیت ها برای میزبانی یکی از رویدادهای بین المللی منطقه اقدام کنید . 
گفتنی است مذاکرات برای میزبانی یکی از رویدادهای قهرمانی خاورمیانه و شمال آفریقا در ایران موضوعی است که طی روزهای آتی درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

جان تاد : خوشحالم که نمایندگان ایران را ملاقات می کنم
رئیس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی در خلال اجلاس منطقه ای در عمان با نمایندگان کشورمان دیدار و گفتگو کرد. تاد در این نشست صمیمی ایران را دارای ظرفیت غنی انسانی و نسل جوان بر شمرد و بر لزوم آگاه سازی سایر کشورهای منطقه و جهان از فعالیت های موتور اسپرت ایران تاکید کرد ، وی افزود شما فعالیت های خوبی در طول سال دارید و گزارش شما نشان داد که در کشور شما اقدامات و برنامه های قابل توجهی انجام می شود که می بایست به گوش همگان برسد. 
کیانی دبیر فدراسیون ایران هم ضمن تشکر از نگاه ویژه فدراسیون جهانی تاکید کرد که جوانان و نوجوانان به خصوص خانم ها در رشته اتومبیلرانی فعال هستند که در صورت تداوم حمایت های فدراسیون جهانی به خصوص در نوع تخصیص کمک های مالی می توانند آینده این رشته را در کشور تامین کنند.

گفتنی است شهزاد کیانی همچنین جلساتی را با مدیر بخش توسعه فدراسیون جهانی و همچنین روسای سایر کشورهای منطقه از جمله عمان ، یمن ، سوریه ، الجزایر و ... داشت که در هریک بر لزوم پایبندی و مشارکت در مسابقات منطقه ای سالیانه تاکید شد تا در صورت میزبانی یک کشور از رویدادی در منطقه بقیه کشورها مشارکت خود را دریغ نکنند.تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی