جزئیات خبر

  مهربد شاملی : می خواهم پرچم ایران را در جهان بالا ببرم
حضور راننده جوان با استعداد ایرانی در مسابقات بین المللی فرمول 4 امارات

مهربد شاملی : می خواهم پرچم ایران را در جهان بالا ببرم

 مهربد شاملی راننده جوان ایرانی با پیمودن مسیری درست در کارتینگ به عنوان پایه آموزش یادگیری اصولی و صحیح رانندگی و کسب نتایجی قابل قبول در مسابقات بین المللی در سال های اخیر ، قدم نخست را با پذیرش شدن در رقابت های فرمول 4 برداشت و همان راهی را انتخاب کرد که رانندگان مشهور جهان مثل شوماخر ، لوئیز همیلتون ، سباستین فتل و آلونسوی و ..... پیش از او رفتند . حالا او ماههاست که پس از درخشش در کارتینگ بین المللی امارات و تمرینات سخت و طاقت فرسا با انتخابش به عنوان استعدادی ناب همراه با دیگر نخبگان هم رده اش از کشورهای مختلف و زیر نظر مربیان مطرح جهان به دنبال طی کردن ادامه مسیر موفقیت آمیزش برای رسیدن به مراحل بالاتر رانندگی است که آرزو دارد روزی جای پای همیلتون راننده سرشناس انگلیسی بگذارد .

 او همزمان با 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در دومین مرحله مسابقات فرمول 4 ، قرار است در پیست دوبی با سایر رقبای خود به رقابت بپردازد تا به تدریج با طی کردن مسیر دشوار چندساله بتواند به رویای بزرگش که همانا تبدیل شدن به یک راننده نام آور در جهان و شرکت در رقابت های معروف فرمول یک است ، جامه عمل بپوشاند . البته مهربد در این راه پر زحمت تنها نیست و ضمن توکل به خدای مهربان از کمک پدری ورزش دوست و عاشق موفقیت ایران نیز برخوردار است پدری که تا اینجای کار برایش سنگ تمام گذاشته و همچنان و در همه رویدادها پشتیبان و حامی اوست و فدراسیون هم در کارهای جنبی از هیچ کمکی برای به ثمر نشستن زحمات مربیان برای این پدیده جوان فروگذار نیست .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، مهربد شاملی قبل از پرواز به امارات و شرکت در دور دوم مسابقات فرمول 4 در گفت و گو با پایگاه خبری فدراسیون شرکت کرد و گوشه ای از راهی را که طی کرد شرح داد .

·        شروع یادگیری از 9 سالگی

از همان دوران کودکی مثل همه کودکان پسر ، علاقه خاصی به اتومبیل در میان اسباب بازی های مختلف داشتم  و در سن 9 سالگی توسط یکی از دوستان پدر به پیست تازه تاسیس کارتینگ اهواز رفتم و به تشویق او برای اولین بار رانندگی با کارتینگ را تجربه کردم و بعد از آن دیگر کار هر روزم شد . البته با توجه به سن کم پاهایم به پدال نمی رسید و به همین دلیل مجبور به گذاشتن پشتی شدند ! این تجربه باعث شد که علاقه ام هر روز به رانندگی افزایش یابد و در مسابقات محلی کارتینگ رنتال و ریس شرکت کنم . کسب مقام سومی در اولین حضور انگیزه ام را بیشتر کرد و پس از آن کلی مقام اولی بود که در این دو بخش بدست آوردم .

·        مهاجرت به تهران و سرعت گرفتن پیشرفت

بواسطه شغل پدر مجبور شدیم از اهواز به تهران مهاجرت کنیم و برای ادامه فعالیت به عضویت کارتینگ آزادی در آمدم و سرعت پیشرفتم بیشتر شد و با دریافت گواهینامه حضور در مسابقات و ورودم به رقابت ها جدی تر وارد مراحل حرفه ای تر کارتینگ شدم . با خرید یکدستگاه خودروی ویژه کارتینگ بصورت رسمی وارد مسابقات روتکس مکس شدم . اولین فصل حضورم در رده نوجوانان به مقام سوم رسیدم و دومین و سومین فصل حضورم را با مقام قهرمانی به پایان بردم . در فصل چهارم حضورم در نوجوانان باز هم قهرمان شدم و در جوانان دوم . در مجموع تا قبل از حضور در مسابقات جهانی پرتغال عناوین خوبی را کسب کردم .

·        حضور در مسابقات جهانی پرتغال

در سال 2017 جزو نفرات انتخاب شده برای مسابقات جهانی روتکس مکس پرتغال انتخاب شدم و حضور در این رقابت های مهم و همچنین مسابقات بین المللی امارات باعث حرفه ای تر شدنم شد و در سال 2019 امارات مقام دوم را بدست آوردم . از اواخر سال 2019 به بعد تلاش و زحماتم با شرکت فعال در رقابت های امارات به ثمر نشست و از سوی یک گروه استعدادیاب که نفرات نخبه را زیر نظر می گیرند برای همکاری دعوت شدم ، این تیم انگلیسی پس از بررسی فیلم ها و آمار مسابقات از من دعوت به همکاری کرد و با مشورت پدر برای کسب تجربه بیشتر ، مهارت خود را ابتدا در مسابقات شبیه سازی شده فرمول 4 به نمایش گذاشتم و پس از موفقیت ، با خودروی فرمول 4 در پیست یاس مارینا در امارات به تمرین پرداختم ، در این تمرین ثبت رکوردم برای آنان تعجب بر انگیز بود و رسما به عضویت این تیم در آمدم .

·        اولین حضور رسمی در مسابقات و کسب مقام هشتمی

اولین حضورم دهم آذرماه در مسابقات رسمی فرمول 4 در مرحله نخست امارات همزمان با رقابت های فرمول 1 بود که در رقابت با سایر حریفانم از کشورهای دنیا به مقام هشتم رسیدم مرحله دوم نیز توانستم مقام هفتم را کسب کنم و روز 22 بهمن ماه هم در مرحله سوم این رقابت ها در امارات حاضر خواهم شد تا با رقیبانم که از کشورهای آلمان، اسپانیا، اسکاتلند، امارات، پرتغال، اتریش، مکزیک، ایتالیا و چند کشور دیگر هستند مسابقه دهم.

او که الگوی ورزشی خود را لوئیز همیلتون راننده معروف انگلیسی می خواند ، با تشکر فراوان از زحمات پدر و مادرش در مورد آرزوهایش در رانندگی می گوید : " تمام تلاش خودم را می کنم که به بالاترین سطح این رشته برسم و بتوانم پرچم ایران را در مسابقات و تورنمنت های جهانی بالا ببرم و همه هدفم شناساندن نام جوانان پر استعداد ایران زمین به گوش جهانیان است "
تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی