جزئیات خبر

وزیر ورزش و جوانان :تاکید بر اجرای موفق طرح افزایش جامع مهارت های عمومی رانندگی کشور ، با مشارکت همه نهادها / اولویت اول فدراسیون باید اجرای دقیق این طرح باشد / تا پایان سال آینده باید شاهد ساخت 10 پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور باشیم
در جلسه معاونین وزارت ورزش و جوانان مطرح شد:

وزیر ورزش و جوانان :تاکید بر اجرای موفق طرح افزایش جامع مهارت های عمومی رانندگی کشور ، با مشارکت همه نهادها / اولویت اول فدراسیون باید اجرای دقیق این طرح باشد / تا پایان سال آینده باید شاهد ساخت 10 پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در کشور باشیم

 دکتر سلطانی فر در جلسه معاونین وزارت ورزش و جوانان ضمن حمایت همه جانبه خود از طرح افزایش جامع مهارت های عمومی رانندگی کشور ، مشارکت و همکاری همه نهادها و دستگاه های مرتبط درجهت کاهش نرخ تلفات شهری و جاده ای را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، در این جلسه که روز شنبه 16 آذر ماه با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین این وزارتخانه به میزبانی شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برگزار شد ، محمود صیدانلو رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی  به همراه ابوالفضل اکبری مدیر اجرایی طرح افزایش مهارت عمومی رانندگی کشور در جلسه حضور یافته و به تشریح کامل جزییات و روند اجرایی این طرح که از سال 1396 در حال تدوین و پیاده سازی و جلب مشارکت های نهادهای متولی حوزه رانندگی در کشور می باشد پرداختند ، پس از آن دکتر سلطانی فر ضمن تقدیر از پیشرفت های حاصل شده بر حمایت همه جانبه از این طرح توسط وزارت ورزش و جوانان با محوریت معاونت های فرهنگی و توسعه ورزش همگانی و معاونت جوانان تاکید کرد و ضمن تشکر از کمیسیون های فرهنگی و اصل نود مجلس شورای اسلامی ، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ، بیمه مرکزی ، سازمان صدا و سیما و پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا که در این طرح حضور یافته اند ، مشارکت و همکاری همه نهادها و دستگاه های مرتبط همچون سازمان هلال احمر ، وزارت بهداشت ، سازمان بهزیستی را در جهت کاهش نرخ تلفات شهری و جاده ای خواستار شد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه گفت : با توجه به آمار وحشتناک تصادفات شهری و جاده ای و میزان نرخ بالای کشته شدگان سوانح رانندگی در کشور و ضرر بالای مادی و معنوی تحمیل شده به جامعه و خانوده ها پس از وقوع حوادث رانندگی ، بر اجرای سریع و دقیق این طرح تاکید کرد و اظهار داشت :  اولویت اول فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی باید اجرای این طرح بوده و برگزاری مسابقات و دیگر امور ورزشی در اولویت های بعدی قرارگیرد .

سلطانی فر اجرای موفق این طرح را باعث ایجاد نشاط وشادابی در بین جوانان و خانواده ها دانست و بر لزوم ارائه مشوق های لازم از سوی معاونت ها و دیگر نهادها در جهت جذب آحاد مردم برای آموزش رانندگی صحیح در پیست های ایمن با محوریت فدراسیون تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد با توجه به اینکه بیشتر مخاطبین ورزش های موتورسواری و اتومبیلرانی جوانان هستند ، باید نگاه ویژه تری به این طرح داشت و تا پایان سال آینده شاهد ساخت حداقل ده پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در کل کشور باشیم و از فدراسیون خواست پس از مکاتبه با استان ها و تهیه زمین مناسب با همکاری شرکت توسعه و تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور نسبت به تامین اعتبار لازم و احداث پیست های استاندارد اقدام نمایند . دکتر سلطانی فر همچنین دستور داد ، روند اجرایی توسعه پیست اتومبیلرانی آزادی تهران که از دو سال قبل مصوب شده باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد .  

در ادامه دکتر احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش نیز حمایت همه جانبه خود را از طرح مذکور اعلام کرد و بیان داشت با نگاه ویژه ای که وزیر محترم به این طرح دارند تلاش خواهیم کرد ، این طرح فراگیر در اولویت برنامه های فرهنگی این معاونت قرار گیرد. احمدی افزود : جوایز ویژه این طرح نیز در قالب تفاهم نامه مشترک جهت تشویق و ترغیب حداکثری مردم برای حضور در این طرح فرهنگی و همگانی تامین خواهد شد و در اختیار فدراسیون قرار خواهد گرفت.

محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان نیز با اشاره به اثرات مفید این طرح در بین جوانان و جامعه در کاهش نرخ تلفات جاده ای و شهری ناشی از تصادفات رانندگی گفت : این معاونت تمام تلاش خود را در جهت توسعه و پیشرفت این پویش جهانی و ملی به کارمی گیرد و از تمام ابزارهای موجود در بحث رسانه ای ، تولید محتوا ، ارایه نرم افزارهای مناسب در جهت نیل به اهداف طرح استفاده خواهد کرد.

این طرح فراگیر قرار است از نیمه دوم دیماه سال جاری در قالب آکادمی مجازی و تلویزیونی و با برگزاری کنفرانس خبری اجرائی و عملیاتی شود .

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی