جزئیات خبر

 از تک چرخ زدن در خیابان تا حضور در پیست موتورسواری آزادی تهران
نفرات برتر اولین دوره مسابقات حرکات مهارتی و نمایشی موتورسواری معرفی شدند

از تک چرخ زدن در خیابان تا حضور در پیست موتورسواری آزادی تهران

اولین مرحله از مسابقات حرکات مهارتی و نمایشی موتورسواری قهرمانی کشور برای نخستین بار در پیست مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، این مرحله از مسابقات با حضور نزدیک به 60 شرکت کننده از استان های سراسر کشور از ساعت 16:30 روز جمعه 18 مرداد ماه آغاز شد.

در این رقابت شرکت کنندگان درسه کلاس 125 سی سی ، تا 1400 سی سی و استانت با یکدیگر به رقابت پرداختند ، بر اساس برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات ، هر کدام از  شرکت کنندگان طی 3 دقیقه ​حرکات مهارتی ​و ​نمایشی مشخص شده از سوی هیات داوران را به اجرا گذاشتند تا امتیازات لازم را کسب نمایند.

از نکات قابل توجه در این مسابقه حضور تعداد بیش از انتظار شرکت کنندگان بود که باعث شد مسابقه نیم ساعت زودتر آغاز شود ​، همچنین استقبال  پرشور تماشاگران و علاقمندان به این شاخه از رشته موتورسواری نیز دور از انتظار بود که با وجود گرمای هوا خود را به پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی رسانده بودند تا به جای خیابان در یک محیط امن به تماشای حرکات مهارتی و نمایشی دوستان خود بنشینند.

شهزاد کیانی دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون گفت : با توجه به جذابیت رشته های مختلف موتورسواری در میان اقشار جامعه ، فدراسیون در تلاش است با برگزاری اینگونه رقابت ها به استعدادیابی در رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی اقدام کند ، وی ​افزود​: متاسفانه ​برخی از جوانان ​موتورسوار بدون ​رعایت نکات ایمنی اقدام به انجام حرکات خطرناک و نامناسب در سطح شهر و مکان های عمومی می نمایند که علاوه بر ایجاد خطر برای خودشان در بسیاری از موارد به دیگر شهروندان نیز آسیب های جدی و گاهی جبران ناپذیر می ​رسانند ، کیانی ادامه داد: برخورد قهری با این قشر از جامعه نتیجه ای نخواهد داشت ، بلکه بهترین راه فرهنگ سازی و دیده شدن این جوانان با فراهم کردن فضای مناسب برای رقابت است ، بنابراین فدراسیون در تلاش است با برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب علاقمندان به اینگونه حرکات را تحت پوشش خود و هیات های استانی قرار دهد تا با آموزش صحیح و ایجاد فضای مناسب علاوه بر جذب استعداد ، از خطرات و آسیب های اجتماعی رشته موتورسواری که در حال افزایش است بکاهد. ​دبیر فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در خاتمه تاکید کرد درهای فدراسیون و پیست اتومبیلرانی به روی همه باز است و امیدواریم در آینده از ​بین همین جوانانی که در خیابان اقدام به حرکات نامناسب موتوری​ می کنند ​با برنامه ریزی و ایجاد رقابت ، شاهد حضور قهرمانان ملی در عرصه رقابت های بین المللی و جهانی باشیم.

اما در پایان این مسابقه جذاب و دیدنی نفرات برتر کلاس های مختلف به شرح زیر اعلام شد:

کلاس 125 سی سی:

1-علی رحیمی از تهران

2-معین ماهونی مقدم از خراسان رضوی

3-امیر احمدپور از تهران

کلاس استانت:

1-علی عنایتی از آیلند

2-علی عباسی از تهران

3-کوروش تقوی از استان خوزستان

کلاس تا 1400 سی سی پس از بررسی مجدد تصاویر و فیلم ها ، نفرات برتر از طریق سایت فدراسیون اعلام می شود.

>>عکسهای این رویداد را در گالری سایت مشاهده کنید<<

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی