جزئیات خبر

نخستین دوره مسابقات موتورسواری بانوان در پیست اتومبیلرانی آزادی برگزار شد.
هیجان و سرعت در اولین روزهای تیر ماه :

نخستین دوره مسابقات موتورسواری بانوان در پیست اتومبیلرانی آزادی برگزار شد.

  نخستین دوره از مسابقات قهرمانی کشور موتورسواری سرعت ویژه بانــــوان در سال 1398 ، یادواره شهدای هفتم تیر و گرامیداشت هفته المپیک با شناخت نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، این ​مسا​بقات برای ​دومین بار در کشور به صورت رسمی و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی موتور سواری FIM روز جمعه 7 تیر ماه در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی تهران و در میان استقبال پرشور علاقمندان به این ورزش برگزار شد .

در این ​رقابت ها نزدیک به ​​23 شرکت کننده از 6 استان در سه کلاس ، پس از پشت سر گذاشتن تمر​یناتی سخت ​با یکدیگر به رقابت پرداختند. بر اساس برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات ، ابتدا شرکت کنندگان در کلاس ۲۵۰ سی سی ​روی خط استارت ایستادند و رقابت خود را طی ۱۰ دور ​آغاز کردند تا تکلیف برترین های این کلاس از مسابقه مشخص شود ، این رقابت یکی از جذاب ترین و پرهیجان ترین مسابقات موتورسواری در روز جمعه بود ، در پایان این رقابت جذاب و نفس گیر خانم ها بهناز شفیعی از تهران ، ملیحه کریمی از آیلند و مرضیه رحمتی از تهران به عنوان نفرات اول تا سوم کلاس ۲۵۰ سی سی معرفی شدند.

اما شرکت کنندگان در کلاس Mini GP نیز بر اساس قوانین مسابقات طی ۱۰ دور با یکدیگر به رقابت پرداختند ، این کلاس هم از هیجان خاص خود برخوردار بود ​و در نهایت خانم ها ملیحه کریمی فخر​ و سمیه همتی هر دو از تیم ​آیلند و معصومه زحمت کش از استان گیلان سکو های اول تا سوم را از آن خود کردند.

آخرین کلاس این مسابقه به ۱۲۵ سی سی حرفه ای اختصاص داشت ​که می توان گفت جذاب ترین رقابت در این دوره از مسابقات بود ، سبقت گیری های مداوم بین نفرات اول تا سوم تا آخرین لحظه پیش بینی برترین های این کلاس را سخت کرده بود ، در دور چهارم این رقابت جذاب نماینده تهران زمین خورد اما مجددا به مسیر مسابقه برگشت و در دور های انتهایی خود را به نفرات ​بالای جدول رساند ​اما متاسفانه نماینده البرز که از امید های کسب سکو بود به دلیل یک اشتباه تکنیکی از ادامه مسابقات باز ماند و در پایان خانم ها ​صدیقه خطی از استان مازندران ، مرضیه رحمتی از تهران و معصومه زحمت کش از گیلان به عنوان نفرات برتر این کلاس معرفی و جوایز خود از سوی مسئولین حاضر در مسابقه دریافت کردند.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، روز جمعه 7 تیر ماه 1398 ، پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی تهران شاهد برگزاری یک مسابقه پرهیجان و جذاب از سری مسابقات موتورسواری سرعت بانوان بود ،  این رقابت ها با حضور نزدیک به 23 بانوی موتورسوار از 6 استان کشور از ساعت 10 صبح آغاز شد.

نکته قابل توجه در این مسابقه پیشرفت قابل توجه 

نخستین دوره از مسابقات قهرمانی کشور موتورسواری سرعت ویژه بانــــوان ، یادواره شهدای هفتم تیر و گرامیداشت هفته المپیک با شناخت نفرات برتر پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، این ​مسا​بقات برای ​دومین بار در کشور به صورت رسمی و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی موتور سواری FIM روز جمعه 7 تیر ماه در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی تهران و در میان استقبال پرشور علاقمندان به این ورزش برگزار شد .

در این ​رقابت ها نزدیک به ​​23 شرکت کننده از استان های کشور در سه کلاس پس از پشت سر گذاشتن تمر​یناتی سخت ​با یکدیگر به رقابت پرداختند. بر اساس برنامه ریزی کمیته برگزاری مسابقات ، ابتدا شرکت کنندگان در کلاس ۲۵۰ سی سی ​روی خط استارت ایستادند و رقابت خود را طی ۱۰ دور ​آغاز کردند تا تکلیف برترین های این کلاس از مسابقه مشخص شود ، این رقابت یکی از جذاب ترین و پرهیجان ترین مسابقات موتور سواری در روز جمعه بود ، در پایان این رقابت جذاب و نفس گیر خانم ها بهناز شفیعی از تهران ، ملیحه کریمی از آیلند و مرضیه رحمتی نیز از تهران به عنوان نفرات اول تا سوم کلاس ۲۵۰ سی سی معرفی شدند.

اما کلاس Mini GP با ۸ شرکت کننده آغاز شد ​و بانوان موتورسوار بر اساس قوانین مسابقات طی ۱۰ دور با یکدیگر به رقابت پرداختند ، این کلاس هم از هیجان خاص خود برخوردار بود ​و در نهایت خانم ها آزاده گیلانی از استان گیلان ، ملیحه کریمی فخر از تیم آیلند و نیلوفر رویت وند از استان البرز سکو های اول تا سوم را از آن خود کردند.

آخرین کلاس این مسابقه به کلاس ۱۲۵ سی سی حرفه ای اختصاص داشت ​که به قاطعیت می توان گفت جذاب ترین رقابت در این دوره از مسابقات بود ، سبقت گیری های مداوم بین نفرات اول تا سوم تا آخرین لحظه پیش بینی برترینهای این کلاس را سخت کرده بود ، در دور چهارم این رقابت جذاب نماینده تهران زمین خورد اما مجددا به مسیر مسابقه برگشت و در دور های انتهایی خود را به نفرات ​بالای جدول رساند ​اما متاسفانه نماینده البرز که از امید های کسب سکو بود به دلیل یک اشتباه تکنیکی از دور مسابقات باز ماند انتها خانم ها نیلوفر رویت وند از استان البرز ، جیران رجبی از استان گیلان و فاطمه توانگر راد از استان البرز به عنوان نفرات برتر این کلاس معرفی و جوایز خود را نفرات برتر سه کلاس از سوی مسئولین حاضر در مسابقه دریافت کردند.

سرپرست نائب رئیسی بانوان فدراسیون با ابراز رضایت از عملکرد شرکت کنندگان به پایگاه خبری فدراسیون گفت : نمایش غرور انگیز بانوان موتورسوار در نخستین رویداد رسمی موتورسواری سرعت امیدوار کننده بود . فیروزه سید مهدی با تبریک و تهنیت به نفرات برتر این رقابت ها افزود بدون شک بانوان موتورسوار با این نمایش خوب نوید فردای روشن تری در میادین پیش رو دادند.


تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی