جزئیات خبر

15 دستگاه خودروی آفرود و دو کامیون حاوی کمک های مردمی به لرستان اعزام شد
با بدرقه مسئولین فدراسیون و از پیست اتومبیلرانی آزادی تهران :

15 دستگاه خودروی آفرود و دو کامیون حاوی کمک های مردمی به لرستان اعزام شد

پنجمین محوله کمک های مردمی جمع آوری شده توسط هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران ، روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت ماه از پیست اتومبیلرانی آزادی با بدرقه رئیس و مسئولین فدراسیون به سمت  استان لرستان اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، پس از وقوع سیل در استان های گلستان ، لرستان و خوزستان ، هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران نیز همچون سایر استان های دیگر با تشکیل ستاد بحران و هماهنگی با فدراسیون و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ، اقدام به اعزام خودرو های آفرود و ارسال کمک های مردمی  به مناطق سیل زده نموده است. مهرداد همتیان رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون به تشریح عملکرد این هیات در امداد رسانی به مردم آسیب دیده ناشی از سیلاب های رخ داده پرداخت ، وی ضمن ابراز همدردی در این رابطه گفت : از همان ساعات اولیه وقوع سیل در استان گلستان بلافاصله ستاد بحران این هیات تشکیل شد و کمیته آفرود تهران به سرپرستی آرش حاج جعفری در روز چهارم فروردین اقدام به اعزام 30 دستگاه خودروی آفرود و یک دستگاه کامیونت با تجهیزات امدادی و محموله های خوراکی و گرمایشی به مردم استان گلستان نمود ، در مرحله دوم و یک هفته بعد از آن نیز یک محموله دیگر شامل مواد بهداشتی ، خوراکی ، چادر ، پتو و ... به همراه 40 دستگاه خودرو در مراحل مختلف به سمت گلستان و روستا های اطراف اعزام شدند.

رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان تهران در ادامه بیان کرد : پس از اعلام وقوع سیل در استان های لرستان و خوزستان فعالیت این هیات دو چندان شد و هیات های تابعه استان نیز به میدان آمدند ؛ وی بیان کرد: روز چهاردهم فروردین ماه حجم ارسال محموله های امدادی چند برابر شد و در همان روز با همت اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ده تن محموله کمک های جامعه ورزش و جوانان استان تهران با همراهی تیم آفرود به لرستان ارسال شد . در روزهای بعد نیز اقلام مورد نیاز مردم آسیب دیده استان های غربی و جنوبی کشور ، شامل پنج دستگاه کامیون حاوی مواد بهداشتی ، کنسرو ، چادر ، پتو ، مواد شوینده ، شیر خشک و کالاهای دیگر ، به همراه 110 دستگاه از خودرو های آفرود این استان ، طی پنج مرحله در بازه های زمانی مختلف به سمت لرستان و خوزستان  اعزام شدند.

همتیان افزود در امداد رسانی به مردم خوزستان به دلیل طولانی بودن و یا بسته بودن برخی از راه ها با همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ، 30 دستگاه خودروی آفرود مجهز ، به استان خوزستان اعزام و کار امداد رسانی را در آنجا انجام دادند ، وی افزود امروز نیز 15 دستگاه خودروی دودبفرنسیل و دو کامیون حاوی لباس و شیر خشک و سایر کالا های ضروری مربوط به کودکان و نوزادان به سمت شهرستان کوهدشت و روستا های اطراف آن در استان لرستان  اعزام شدند و این کمک رسانی ها تا رسیدن به اوضاع عادی ادامه خواهد داشت.

همتیان در پایان گفت : جای دارد از فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، اداره کل ورزش و جوانان استان و هیات های تابعه و همه کسانی که در امر امداد رسانی در کنار این هیات بوده اند تشکر و قدردانی کرده و  آرزو دارم هیچگاه شاهد اینگونه وقایع تلخ در کشور نباشیم. / ف.ص​ 

 

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی