جزئیات خبر

هشتمین محموله کمک های مردمی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی البرز در مسیر پلدختر
ستاد امداد رسانی کمیته آفرود البرز به نمایندگی از فدراسیون همچنان بکار خود ادامه می دهد

هشتمین محموله کمک های مردمی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی البرز در مسیر پلدختر

به محض وقوع سیل از ابتدای سال جاری در کشور که به تدریج ابعاد وسیعی از شمال ، غرب و جنوب کشور را در بر گرفت و خسارات سنگینی ببار آورد ، هیات های استانی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی بدون فوت وقت با اعلام آماده باش و بکارگیری همه تجهیزات بخصوص ماشین های آفرود در هماهنگی با سایر نهادهای امدادرسانی به کمک هموطنان سیل زده شتافتند و بر اساس خبرهای ارسالی از سوی هیات ها و نهادهای دست اندرکار خدمات شایان توجهی نیز داشته اند که حتی با تقدیر دکتر سلطانی فر وزیر ورزش روبرو شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ، عطایی رئیس کمیته آفرود هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان البرز و توانگر رئیس هیات شهرستان ساوجبلاغ در گفتگو با پایگاه خبری فدراسیون به تشریح عملکرد این هیات در امدادرسانی به هموطنان سیل زده استان های گلستان و لرستان پرداختند.

توانگر در این زمینه بیان کرد : پس از وقوع سیل در استان گلستان ، روز دوم فروردین ماه بلافاصله تیم های آفرودی ساوجبلاغ با 6 خودروی آفرود مجهز به وسایل امدادی و وسائل مورد نیاز سیل زدگان به منطقه آق قلا اعزام شدند و با توزیع مواد غذایی و وسایل بهداشتی و گرمایشی به کمک مردم آسیب دیده در روستاهای اطراف آق قلا شتافتند ، در مرحله دوم نیز روز هفتم فروردین تیم آفرود این هیات (ساوجبلاغ) با 6 خودروی آفرود و همراهی سپاه این شهرستان مجدداً به منطقه اعزام شدند تا اقلام و کمک های مردمی را به دست هموطنان شهرستان و روستاهای اطراف گمیشان برسانند و تا 13 فروردین ماه در این استان مستقر و به کمک رسانی پرداختند . رئیس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی شهرستان ساوجبلاغ گفت: پس از از امداد رسانی در مناطق شمالی کشور تیم های آفرودی شهرستان با هماهنگی هیات استان البرز در روز شانزدهم فروردین به شهرستان های سیل زده لرستان اعزام و به ستاد امداد رسانی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی البرز در شهرستان پلدختر ملحق شدند ، در حین گفتگو توانگر اعلام کرد هم اکنون هشتمین محموله امدادرسانی استان البرز شامل دو دستگاه کامیون حاوی لوازم خوراکی و بهداشتی و 10 دستگاه خودروی آفرود بهمراه 20 نفر در مسیر استان لرستان است تا کمک های مردمی را به دست هموطنان آسیب دیده برساند.

در ادامه عطایی رئیس کمیته آفرود هیات استان البرز نیز به تشریح عملیات امدادرسانی به هموطنان منطقه لرستان پرداخت ، وی عنوان کرد: پس اعلام وقوع سیل در استان لرستان روز چهاردهم فروردین ماه بلافاصله ستاد بحران هیات استان البرز تشکیل و پس از بسیج تیم های آفرود استان و با همکاری کمیته آفرود قزوین ، 20 دستگاه خودرو مجهز به وسایل خوراکی، بهداشتی، گرمایی، شیر خشک و ... به سمت لرستان حرکت کرد ، عطایی گفت : با توجه توجه به آب گرفتگی کامل جاده های لرستان و پلدختر ، ناچار شدیم از طریق بیراهه و مناطق صعب العبور کوهستانی به سمت مناطق سیل زده برویم ، در ابتدا به روستاهای شهرستان نور آباد رسیدیم و پس از امداد رسانی در این منطقه به سمت پلدختر حرکت کرده و به کمک اداره کل ورزش و جوانان پلدختر و شهبازپور دبیر کمیته سافاری لرستان در 7 کیلومتری این شهرستان ستاد امدادرسانی البرز به نمایندگی از فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی تشکیل داده شد تا امداد رسانی از آنجا ادامه یابد .

رئیس کمیته آفرود البرز در ادامه بیان کرد تا کنون نزدیک به دهها کامیون مایحتاج اساسی مردم از قبیل آب معدنی ، مواد خوراکی ، کنسرو ، پتو ، لباس ، مواد شوینده ، بسته های بهداشتی ، شیر خشک و ... ارسالی استان البرز ، که در قالب 8 محموله از شهرستان های تابعه البرز ارسال شده بود ، از طریق این ستاد توسط خودروهای آفرود در پلدختر و مناطق روستایی اطراف آن توزیع شده است و این حاصل کار شبانه روزی همیاران عزیز در این ستاد بوده که با حضور فیزیکی خود و یا در اختیار قرار دادن خودرو به یاری هموطنان سیل زده آمده اند ، وی گفت کار امداد رسانی در این منطقه به صورت منظم و برنامه ریزی شده در جریان است و هر کس مسئولیت خاص خود را در هر قسمت دارد.

وی ضمن تشکر ویژه از خانم کریمی که مسئول امداد رسانی به بانوان آسیب دیده است از تیم های آفرودی استان های دیگر از جمله تهران ، قزوین ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه ، کردستان و ... که در دیگر مناطق استان به صورت مستمر در حال کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده هستند نیز قدردانی کرد.

عطایی در پایان از حمایت های فدراسیون و اردشیر درویشی رئیس هیات موتورسواری و اتومبلرانی استان البرز و همکاران ستادی هیات البرز و همه افرادی که در این مسیر به یاری سیل زدگان شتافته اند تشکر و قدردانی نمود و اعلام کرد ستاد امداد رسانی کمیته آفرود البرز در استان لرستان همچنان به کار خود ادامه می دهد.

تگ ها:

نظرات
ارسال نظر
اطلاعات تماس

تهران ، بلوار نلسون ماندلا ، خیابان انصاری ، پلاک 6 طبقه چهارم ، فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی

کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.. طراحی سایت و سئو توسط شرکت فراموج

نسخه آزمایشی